کد خبر: 30707106 (ایرنا) | تاریخ خبر: 21/09/1390 | ساعت: 11:0|
نسخه چاپی |ارسال به دوستان

زابلی مهرستان شد

با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، دولت با چند تغییر در جغرافیای استان سیستان و بلوچستان از جمله تغییر نام شهرستان زابلی به مهرستان موافقت کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده(13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب 1362 با تغییر نام شهر زابلی از توابع بخش مرکزی شهرستان زابلی در استان سیستان و بلوچستان به مهرستان موافقت کرد.

همچنین نام شهرستان زابلی در این استان به مهرستان تغییر می یابد.

بر این اساس، نام نقطه جمعیتی ˈخرابهˈ از توابع دهستان کشتگان بخش بم پشت شهرستان سراوان به ˈآبادهˈ و نام روستای ˈگوˈ از توابع دهستان کمبل سلیمان بخش مرکزی شهرستان چابهار به ˈبهارانˈ تغییر می یابد.
این مصوبه پس از تأیید رئیس جمهور، از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

فرماندار زابلی به خبرنگار ایرنا گفت: زابلی در گذشته یکی از بخشهای تابعه شهرستان سراوان بود که در سال 1387 به شهرستان ارتقا یافت.
ˈغلامرضا خدادادیˈ با تقدیر از عنایت ویژه دولت به این منطقه و تبریک تغییر نام شهرستان زابلی به مهرستان افزود: این شهرستان دارای دو بخش ˈمرکزی و آشارˈ ، چهار دهستان و 330 روستا و آبادی و 60 هزار نفر جمعیت است.
شهر مهرستان (زابلی) مرکز شهرستان مهرستان در فاصله 110 کیلومتری سراوان و 435کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.ک/1
2691 / 653

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
موضوع از شما گزارش از ما:
سخن شما با مسئولین:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال

 

خبرهای مرتبط

پربیننده ترین ها

جدیدترین مطالب سایت

داعش تهدید جدی برای همه کشورهاست

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:

داعش تهدید جدی برای همه کشورهاست

موضوعات مرتبط